AUSTRÁLIA 2017

Tento rok sezóna nekončí ani v lete, práve naopak!

Vybrali sme sa do Austrálie kde je v období nášho leta zima. Bol to môj prvý výlet do Austrálie a zároveň môj najdlhší let doteraz. O stredisku Perisher som veľa počul a tak som sa nevedel dočkať kedy budem môcť jazdiť v parku ktorý som každý rok videl vo videách jazdcov z Nórska a celého sveta. 

Po príchode do Austrálie sme si dali prvú zastávku v Sydney. Kamarát Vlado ktorý žije v Sydney zopár rokov nám poukazoval najkrajšie pláže v Sydney. Neostali sme len na pláži a po vyrabovaní Vladovej pivnice kde mal veľa surfov nás zobral na super spot. Vo vode som vydržal asi 2 hodiny aj napriek hrubému neoprénu sa dlhšie nedalo. Bol to super zážitok. 

Medzičasom v Perisheri silno snežilo a stredisko bolo zatvorené. Rozhodli sme sa zostať teda ešte pár dní v Sydney a spoznať napríklad operu a rôzne zákutia mesta. Nakoniec sme v Sydney zostali skoro celý týždeň a chcem sa veľmi poďakovať chalanom že nás nechali u nich prespať a povodili nás po celom okolí Sydney bez nich by to nebol taký dobrý trip!!!

Prichádzame do Perisheru. Prvý deň bol ako z rozprávky, veľa nového snehu a park pripravený na jazdenie. Rozhliadli sme sa po stredisku a prichádzame nato že v Perisheri majú 4 parky rôznej veľkosti a U-rampu. V parku počas nasledujúceho mesiaca jazdila asi polovica najlepších jazdcov Sveta tá druhá bola už na Novom Zélande kde sme koncom augusta leteli aj my na pretek Svetového pohára NZ Winter games! Trať na pretek bola dobrá a dlhá. Deň pred kvalifikáciou zlý dopad z prekážky spôsobil že som si poranil členok a tak bolo jasné že kvalifikáciu neodjazdím aj napriek okamžitému zásahu fyzioterapeuta. Zranenia k športu patria. Z nového Zélandu naberáme smer Bali. Veľmi pekné miesto pre regeneráciu po zranení a nabranie nových síl po 6 týždňoch na snehu. Bali má neskutočne veľa surf spotov. Dá sa surfovať skoro na každej pláži záleží už len na tebe akú veľkosť vĺn si schopný zvládnuť.

Po 7 týždňoch plných cestovania, spoznávania a nových zážitkoch smerujeme domov na Slovensko. Dva týždne ostanem doma treba mi ísť aj do školy a potom opäť na cesty svetom.

*natočili sme aj pár funky vidí, nájdeš ich v sekcii VIDEO