Majstrovstvá sveta juniorov

V roku 2016 boli Majstrovstvá sveta juniorov v Seisser Alme. Je to veľmi príjemné rodinné stredisko v Taliansku asi 120kilometrov od hraníc s Rakúskom. MSJ sa konajú každý rok a v roku 2017 sa MSJ presunuli do Čiech. Špindlerúv Mlýn, stredisko ktoré je už pár rokov domovom najväčšej freestyle snowboardovej akcie v Česku. Práve na trati Audi Snowjam ktorý bol zároveň Svetovým pohárom v disciplíne slopestyle prebiehal aj závod Majstrovstiev sveta juniorov. Cca 130 štartujúcich s rôznych krajín ako Usa, Kanada, Japonsko, Kórea, Fínsko atď.

Celý pretek trval 5 dní. Začali sme slopestyle- om. Trať bola úplne iná ako slopestylové trate. Väčšinou sa skladá z troch skokov a troch jibbových prekážok. V Čechách to býva inak. Na začiatku trate bol street rail a z neho sa pokračovalo na korner. Treťou prekážkou bol buď bong o ,,balón“  alebo rovná rúra. Predposledná prekážka bola z dvoch railov osadených za sebou. Nakoniec nás čakal skok ktorý mal table cca 17 metrov a veľmi pekným air time-om. V kvalifikácii nás rozdelili do štyroch skupín. Odjazdíme dve jazdy a tá lepšia sa nám počíta do hodnotenia. Do finále sa dostalo 10 jazdcov ja som skončil na 11 mieste o pár desatín bodu a tak som do finále už nezasiahol. Nakoniec po semifinále to stačilo na 13 miesto. Bol to veľmi dobrý výsledok v tak ťažkej konkurencii no cítil som že viem jazdiť aj lepšie. Možno to bolo spôsobené aj únavou z predošlých pretekov.

Na druhý deň po skončení slopestyle už bola na pláne disciplína Big air. Tu som si  tiež veril na umiestnenie v top 10. Nakoniec som bojoval s veľkou únavou a môj výkon stačil na 15 miesto.  Mal som radosť z preteku a je super vidieť kam sa snowboarding posúva. Dovolím si povedať že Majstrovstvá sveta juniorov sú niekedy náročnejší pretek ako Svetový pohár v mužskej kategórii.