Prvý z mojich snov sa stal skutočnosťou práve v ten pravý čas. Freestyle snowboarding má juniorskú kategóriu do 18 rokov. A mne sa práve pár mesiacov pred dovŕšením dospelosti podarilo stať sa vicemajstrom sveta v disciplíne slopestyle na Majstrovstvách sveta juniorov.

 

Pretek bol veľmi napínavý od začiatku až do samotného konca. Kvalifikácia mi nevyšla úplne podla predstáv a jedno malé zaváhanie znamenalo, že som postupoval do finále z posledného miesta v mojej skupine. Vedel som však že finále bude úplne iný pretek a mám na to aby som si mohol splniť svoj sen. A tak sa aj stalo. Finále sa jazdilo na dve jazdy a z toho lepšie obodovaná sa berie ako výsledná. V preklade to znamená, že pretekár má dve šance aby dal svoju jazdu čo najlepšie. Počasie bolo dosť veterné a smer vetra sa menil veľmi rýchlo. Občas to znamenalo že jazdci nemajú dostatočnú rýchlosť alebo mali rýchlosti až moc skrz vietor ktorý buď fúkal oproti skokom alebo od chrbta. Veľkú úlohu v tomto počasí zohrali aj môj tréner a Murgy- tréner freeski. Pýtaš sa prečo? Pretože boli na vysielačkách a odštartovali ma práve v momente keď vietor fúkal z boku čo v ten deň predstavovalo najlepšie podmienky. Štartoval som ako piaty v poradí a vedel som že najlepší jazdci pôjdu až po mne. Prvú jazdu som však dal úplne čisto a hneď som sa ocitol na prvom mieste. Za mnou bolo však ešte 14 štartujúcich. Začalo sa teda dlhé čakanie na to ako zajazdia ďalší jazdci. V prvom kole ma predbehol len kanaďan a tak som si do druhej jazdy veril ešte viac. Chcel som ju zlepšiť lebo som v tom momente vedel že môžem ešte pridať a bojovať tak o prvé miesto. V druhej jazde mi však nie úplne čisto vyšiel prvý skok aj keď na jibboch som pridal a zajazdil ich lepšie ako v prvej jazde nakoniec som mal za druhú jazdu menej bodov od rozhodcov a rátali sa mi body z prvej jazdy.

 

Bol to pre mňa a stále je úžasný pocit byť stat sa vicemajstom sveta na poslednom preteku mojej juniorskej kariéry. Za týmto výsledkom je však kopec práce nie len mňa ale aj ľudí po mojom boku. Obrovské ďakujem chcem povedať  rodine, fyzioterapeutom, trénerom za to že ma podporujú v tom čo milujem a pomáhajú mi.  Teraz je čas sústrediť sa na Svetové poháre a preteky už v mužskej kategórii. O 16 mesiacov začína kvalifikácia na OH 2022. To bude jazda!!!

© 2016 Samuel Jaroš | born for snowboarding